Se afișează postările cu eticheta portulaca. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta portulaca. Afișați toate postările

sâmbătă, 8 martie 2014

Seminte de flori

Astea sunt florile pe care vreau sa le pun anul asta la mine pe balcon: rudbeckia, portulaca (flori de patra) si floarea soarelui.Voi arunca prin aprilie-mai niste seminte si prin Herastrau, prin niste locuri mai pustii, sa vad daca va creste ceva. Sunt curios cum va fi floarea soarelui, am avut intr-un an unele cu petale grena!
Vremea inca e inchisa si nefavorabila insamantarii, dar maine teoretic ar trebui sa fie ceva soare.