Foarte multi caini vagabonzi la munte si in gari. Par sa se corceasca in liniste si consens, fara ca autoritatile sa controleze intr-un fel fenomenul (sterilizare, cipare). Cainii cu stapan mi s-au parut foarte disperati sa rupa lantul cand treceam pe langa curtile lor.
Cam murdar paraul de sub traseul telecabinei. Se vede treaba ca lumea iubeste doar mediul de la Rosia Montana...
Se afișează postările cu eticheta caini vagabonzi pe strazi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta caini vagabonzi pe strazi. Afișați toate postările
marți, 14 aprilie 2015
duminică, 12 aprilie 2015
Cainii maidanezi reapar in forta in Bucuresti
Mafia cainilor maidanezi a reinceput distribuirea javrelor in oras. A trecut ceva vreme de cand nu am mai vazut o haita de 5 javre! Cum este posibil acest lucru in centrul Bucurestiului? Am vazut ca ASPA se straduieste sa prinda cainii vagabonzi. Inlcusiv in acest perimetru. Dar nici mafia javrelor nu doarme.
miercuri, 17 decembrie 2014
Mafia cainilor vagabonzi trimite javre inapoi pe domeniul public
Incet dar sigur, din ce in ce mai multe javre fara stapan reocupa domeniul public. La mine in fata blocului aparuse chiar si un pui jegos, fara parinti. Cum o fi posibil asa ceva, altfel decat prin intermediul mafiei javrelor?
marți, 28 octombrie 2014
Cainii fara stapan isi reocupa pozitiile pe strazi
In plus vad ca apar in locuri in care in mod obisnuit nu prea au ce cauta. De exemplu, chiar pe ninsoare am vazut acest exemplar la una din intrarile in parcul Kiseleff.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)