Se afișează postările cu eticheta Victor Ponta. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Victor Ponta. Afișați toate postările
vineri, 12 decembrie 2014
Victor Ponta la locul lui?
Din moment ce peste 3.000.000 de romani au o viata de mizerie in acest an 2014, s-ar zice ca Ponta este in mijlocul problemelor...
luni, 27 octombrie 2014
Lucruri bine facute de cei mandri ca sunt romani
Aceasta campanie electorala este mai goala de continut ca niciodata. Politicienii candidati la functia de presedinte s-au intrecut in a nu spune nimic sau in a spune aiureli. Prapastia dintre politicieni si cetateni este uriasa si evidenta. La fel si criza de credibilitate si de chef de solutii in interesul cetatenilor.
Asa ca alegatorului neparticipant la vot din motive obiective nu-i ramane decat posibilitatea de a-si bate joc de reclamele electorale caraghioase (alternativ cu principalii favoriti, una cu Iohannis, una cu Ponta).
Mai bine candida Victor Ciorbea, ala era gata stramb, poate il mai indrepta vantul in poze :)
Asa ca alegatorului neparticipant la vot din motive obiective nu-i ramane decat posibilitatea de a-si bate joc de reclamele electorale caraghioase (alternativ cu principalii favoriti, una cu Iohannis, una cu Ponta).
Mai bine candida Victor Ciorbea, ala era gata stramb, poate il mai indrepta vantul in poze :)
luni, 6 octombrie 2014
Victor Ponta si mandria de a fi roman
Mandri ca suntem romani? Hm!
Oare ce inseamna "schimbarea pana la capat"? O Romanie 100% mafiota?
Bine puse chestiile astea electorale, pe langa mizeriile edilitare care atesta cum sunt aruncati banii publici si cum sunt batjocoriti cetatenii!
N-ai decat, Ponto, sa te mandresti cu toate ticalosiile mafiei politicco-economice. Dar nu-i obliga si pe altii sa o faca!
Oare ce inseamna "schimbarea pana la capat"? O Romanie 100% mafiota?
Bine puse chestiile astea electorale, pe langa mizeriile edilitare care atesta cum sunt aruncati banii publici si cum sunt batjocoriti cetatenii!
N-ai decat, Ponto, sa te mandresti cu toate ticalosiile mafiei politicco-economice. Dar nu-i obliga si pe altii sa o faca!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)